„Emirates a Qantas jsou značky, které se k sobě dokonale hodí. Aerolinky nabízejí největší flotilu letounů Airbus A380. Důležitou součástí partnerství je především díky svojí geografické poloze mezinárodní letiště v Dubaji. Zákazníci obou aerolinek mohou při cestách v rámci nově vzniklé letecké sítě využít mnoha privilegií včetně sbírání bodů, které mohou být směněny za letenky a přístupu do salónků,“ řekl Tim Clark, prezident Emirates Airline.

Generální ředitel společnosti Qantas, Alan Joyce, uvedl, že partnerství povede ke zjednodušení a zrychlení dlouhých a náročných cest pro miliony Australanů. „Zákazníci z Adelaide, Brisbane, Perthu, Melbourne a Sydney díky spojení leteckých sítí aerolinek Emirates a Qantas získávají možnost cestovat s pouze jedním přestupem do 65 destinací na Blízkém východě, v severní Africe, Velké Británii a Evropě. Nově vzniklá síť umožní zkrátit průměrnou délku cesty z Melbourne a Sydney do deseti destinací v Evropě o více než dvě hodiny,“ řekl Joyce.

Celkem obě letecké společnosti provozují mezi Austrálií a Dubají 98 letů týdně. Společnost Qantas registrovala během prvních devíti týdnů od zahájení prodeje letenek v nově spojené letecké síti šestinásobný nárůst v rezervaci letů do Evropy ve srovnání se stejným obdobím v předchozím roce.

 

Související