Na trhu je paradoxní situace. Na jedné straně přibývají nezaměstnaní, kteří nemůžou najít práci. Na druhé straně firmy s vysokými nároky, pro které je těžké sehnat vhodné zaměstnance. 

"Budeme proto muset víc hledat lidi i v zahraničí," říká v rozhovoru generální ředitel personální a poradenské společnosti Grafton Europe Milan Novák.

Sám ve firmě působí přes 12 let a nyní má na starosti kromě českého trhu a východní Evropy také expanzi společnosti do dalších evropských zemí.

Je tady jaro a spousta personálních agentur slibovala, že se začátkem jara se zlepší situace na českém trhu práce. Jsou tu už takové známky, nebo to byly jen optimistické sliby?

V hodnocení bych zůstal hodně střízlivý. Na přílivu požadavků na volná pracovní místa vidíme, že se od ledna situace trochu zlepšila. To je ale z velké míry dáno tím, že po Vánocích ukazuje leden každý rok mírný nárůst. V únoru a březnu se situace zase uklidnila a jsou tam slabší nárůsty. Cítíme sice mírný optimismus ze strany zaměstnavatelů a v posledních 14 dnech začali být ještě aktivnější, takže možná to s tím jarem opravdu souvisí. Ale nemůžu hlásit, že se trh zlepšuje.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
reklama