KDYŽ NA RYBY, TAK DO NORSKA

Při severním pobřeží Trondheimského fjordu jsem chytil žraloka. Měřil asi dvacet centimetrů a byl v hloubce okolo dvou set metrů. Měl zelené fosforeskující oči, které mu určitě svítily ještě dlouho poté, co vplul pod vodní hladinu a vracel se zpátky do svých hlubin. Připomínal, že sportovní rybaření není jen lovení rybího masa.

Vedle žraloků tady ve fjordu, který je hlubší než širší, žijí taky delfíni, ale daleko nejčastějšími obyvateli vodních hlubin jsou tu tresky. Hledáme je pod vodou pomocí echolotu a pomalu brázdíme vodu malým motorovým člunem kolem spleti ostrůvku a útesů asi nejčlenitějšího pobřeží na světě. Orientujeme se podle mořské mapy, kterou nám dali v kempu. Sledujeme na echolotu hloubku dna a grafické ikonky, které mají označovat velikost a množství ryb a také to, v jaké jsou hloubce.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.