Skládkový byznys vzkvétá a na úkor životního prostředí vrchovatě plní nejednu soukromou kapsu i obecní pokladnu. Změnit by to měla novela zákona o odpadech, kterou dlouhodobě prosazují ekologické organizace; nově se k nim přidalo také Teplárenské sdružení.

Jestli Česko vykročí k modernímu odpadovému hospodářství, anebo bude dál plýtvat surovinami, se teprve uvidí. Českou krajinu stále hyzdí přes 200 funkčních skládek. Nazmar tak přicházejí cenné suroviny, které by se daly znovu využít. Česko také přichází o obnovitelný zdroj energie, která je v odpadu ukryta. Skládkování dlouhodobě kritizují ekologické organizace a již zmíněné Teplárenské sdružení.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.