Den poté, co se Evropa snažila pochopit, že klienti kyperských bank se budou muset spolupodílet na záchraně ostrovní ekonomiky, napsal lotyšský premiér Valdis Dombrovskis na Twitteru: "Lotyšsko nebude soutěžit o úspory odtékající z Kypru. Lotyšsko považuje byznys s úsporami zahraničních občanů za rizikový a má jej tvrdě regulovaný."

Lotyšsko se vzpamatovává z nejhlubšího propadu HDP mezi členskými státy EU v krizi v roce 2009. Loni mělo naopak nejvyšší růst HDP a předčasně splatilo záchrannou půjčku z roku 2009.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.