Devět soudců amerického Nejvyššího soudu dnes čeká důležité jednání o manželstvích homosexuálů. Význam rozpravy přitom přesáhne sledované téma. Debata hodně napoví, zda mají soudci stejný názor jako rostoucí počet Američanů. Sňatky homosexuálů totiž podporuje stále více lidí.

Manželství osob stejného pohlaví bude Nejvyšší soud řešit vůbec poprvé. Soudci posoudí dvě věci: nejprve kalifornský zákon, podle kterého může manželství uzavřít pouze muž a žena. Kaliforňané jej podpořili už před pěti lety v referendu, oponenti zákon považují za diskriminační.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.