Při troše představivosti může lakovna v Nošovicích působit jako výjev z filmu režiséra George Lucase. Za matným sklem se čile hýbou robotická ramena a dávají budoucím autům barvu. Zvenku nastříkané karoserie pak na pásu přijíždějí k lidem v nepropustných skafandrech, kteří lakují interiéry.

Jenže právě moderní lakovna začala pro továrnu Hyundai, ležící čtvrt hodiny jízdy od polských hranic, znamenat problém. Do ovzduší vypouštěla těkavé látky z povrchových laků - směsi podobné acetonu - a kvůli značnému navýšení výroby o sto tisíc aut se zplodiny z lakovny dotkly nastaveného ekologického stropu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.