Znárodnit penzijní fondy, získat úvěr od pravoslavné církve a založit speciální investiční fond. Kyperská vláda se těmito způsoby chtěla vyhnout zdanění vkladů, které jí naordinovaly ostatní země eurozóny jako podmínku záchrany před krachem.

Jenže stejně na ně bude muset zřejmě přistoupit. Kypr začal uvažovat o přijetí evropských podmínek, když se včera ocitl pod tlakem Evropské centrální banky (ECB). Ta mu totiž pohrozila, že pokud se s Evropou nedohodne, zastaví během pondělí nouzové úvěry pro kyperské banky. Znamenalo by to rozvrat ostrovního finančního systému a zřejmě rychlý bankrot země.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.