Evropská unie se postavila ke Kypru nezvykle tvrdě. Třetí nejmenší ekonomika eurozóny je tlačena do nelehké volby. Buď sáhne na vklady střadatelů v bankách, nebo se vydá neprobádanou cestou neřízené bankovní paniky a pravděpodobného odchodu z eurozóny. V takovém případě by střadatelé tratili násobně více. Za tvrdostí Bruselu a MMF stojí přesvědčení, že eurozóna dokáže jakkoliv silný kyperský výbuch izolovat. To je v zásadě správná úvaha a Brusel v tuto chvíli jednoznačně tahá za delší provaz. Kyperský "eurexit" by ale pro eurozónu rozhodně nebyl zadarmo.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.