Nový ministr obrany Vlastimil Picek nechystá v resortu personální zemětřesení, první změny – například jmenování zastupujícího náměstka – chce oznámit po Velikonocích.

Prezident Zeman, který nestraníka Picka do funkce jmenoval po tříměsíčním "bezvládí", kdy úřad řídil premiér Petr Nečas, jej označil za odborníka. „Ne každý ministr obrany, který byl v levicové nebo pravicové vládě, byl takovým profesionálem,“ polichotil nastupujícímu šéfovi resortu.

Picka do čela ministerstva jmenoval premiér i přes nesouhlas předsedkyně strany LIDEM Karolíny Peake, která Pickovi vyčítá jeho někdejší členství v KSČ a fakt, že byl donedávna profesionálním vojákem. Nečas to označil za osobní výtky.

Hlavním úkolem nového ministra je dokončit vyjednávání o pronájmu nadzvukových stíhaček Gripen a snížení počtu vojáků a civilistů v armádě o několik stovek.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.