Česká ekonomika je v recesi, nezaměstnanost se drží v rekordní výši a nepříznivý vývoj zdánlivě trvá i na maloobchodním trhu. Podle dat Českého statistického úřadu totiž v lednu opět meziročně poklesly maloobchodní tržby - a to o 0,5 procenta. Jde už o třetí měsíc v řadě, kdy k meziročnímu poklesu došlo.

Ačkoliv údaje vykazují pokles, nelze je podle oslovených analytiků vnímat jednoznačně negativně. "Toto číslo je příjemným překvapením, trhy čekaly pád tržeb o 2,1 procenta," komentoval výsledky analytik Tomáš Volf ze společnosti Citfin. Lednový propad proto není nutné vnímat tak dramaticky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.