Nedělní aukce síně Prague Auctions bude mít široké rozpětí. Budou se totiž dražit téměř tři stovky děl z pozůstalosti klíčové postavy umění 60. let, předčasně zemřelého Jiřího Balcara (1929-1968), soubor afrického a asijského umění a díla současných autorů, mezi nimiž jsou bohatě zastoupeni ti nejmladší.

Zájemci budou moci vybírat z množství Balcarových vynikajících existenciálně laděných grafických listů. Dražit se budou i jeho kresby a několik obrazů. Pod kladívko přijde Václav Boštík, významný obraz Zrcadlení Jiřího Sopka, abstraktní krajiny Ivana Ouhela, práce Evžena Šimery, Jiřího Černického a Krištofa Kintery. Zastoupen je i klasik českého graffiti Jan Kaláb.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.