Výnosy soukromého penzijního připojištění loni nedosáhly ani na inflaci, přesto jde skoro o nejlepší spoření, které člověk může mít. A to jen díky státnímu příspěvku. Jenže ve chvíli, kdy prakticky celý systém záleží jen na něm, zadělává se na nových průšvih. A na ten dojedou i ti, kteří zatím na dotaci státu vydělávají.

Nejdřív ovšem pár slov na jeho obhajobu. Státní příspěvek je hlavním důvodem, proč se připojištění rozjelo a proč si jej oblíbilo přes pět milionů lidí. Spoření v penzijních fondech samo o sobě stěží vydělá to, co by člověk dokázal stejně bezpečně získat na jakémkoliv termínovaném vkladu. A často méně, než dostane v podílovém fondu. Pro stát je zatím podpora spoření na budoucnost také výhodná, protože ve skutečnosti může jít o výběr mezi tím, zda teď pošle peníze na penzijní připojištění, nebo někdy v budoucnu na nějaký z typů dávek v nouzi.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.