Kdo znáte seriál IT crowd nebo jste kdykoli volali počítačový servis, víte, že nejčastější věta, kterou od počítačových expertů můžete slyšet, zní asi takto: zkuste to vypnout a zase zapnout. Prostě restartujte! A tady je ta zajímavá věc: i počítačové programy se zasekávají.

Programy jsou čistá racionalita, matematické algoritmy, nuly a jedničky, žádné emoce, žádné inkonzistence, žádná psychologie, žádné filozofické názory, žádné animal spirits... nic. Nic než logika. A přes to všechno se systém čas od času zhroutí a je potřeba jej restartovat. Tedy přesněji řečeno: na chvíli funkčně uvést v nefunkčnost.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.