Vedle zásadních věcí jsem za jeden z "výdobytků" listopadu 1989 považoval naději, že z veřejného prostoru zmizí připomínky odpudivých bolševických výročí - v neposlední řadě "Vítězného února", kdy pracující lid, vedený KSČ, porazil na hlavu "buržoazii a reakci". Dnes je módní říkat, že ty oslavy počátků teroru byly ryze formální, že je nikdo nebral vážně, jen se tím plnilo povinné penzum. Nevím. Jistěže ti předsedové místních organizací KSČ, pionýrští a svazáčtí vedoucí, fotrové, navlečení do uniforem LM, a sem tam i učitelé nebyli zapálení revolucionáři, ochotní umřít pro vizi spravedlivého světa bez boháčů a vykořisťovatelů Zároveň ale ti, na které jsem občas narazil, otravovali okolí s jakousi tupou umanutostí, míval jsem dojem, že si ty oslavy dost užívají.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.