Řada kritiků masivního tištění peněz si neuvědomuje, že od měnové politiky se nedají čekat zázraky. Nelze jednoduše poukázat na to, že Spojené státy nebo Velká Británie vykazují z historického pohledu nízká tempa růstu a mají stále vysokou nezaměstnanost, a vyvodit z toho, že rozhazování peněz z helikoptéry nemá smysl. Takový závěr je chybný.

Za prvé proto, že realita by bez superuvolněné měnové politiky mohla být daleko horší. Nikdo sice neví přesně jaká, ale dobrou lekcí nevhodné a příliš tvrdé reakce centrální banky zůstává politika Fedu a Bank of England ve třicátých letech minulého století.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.