Před třídou 1. A kunratické základní školy stojí dvě učitelky. První je kantorka prvňáků, na kterou škola dostává peníze od státu, druhá je asistentka, kterou škola platí z prostředků rodičů současných prvňáčků.

Ve škole jsou tři a s každým ze tří třídních učitelů stráví sedm vyučovacích hodin týdně.

Asistenti pedagogů se na zdejší základní škole osvědčili v rámci projektu Pomáháme školám k úspěchu Nadace manželů Kellnerových, který se snaží vymyslet, jak dát učitelům šanci na profesní rozvoj.

Zatímco jinde na školách je asistent k ruce především žákům s různými zdravotními či sociálními omezeními, tady fungují jako pravá ruka učitele.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.