Bezdomovec v americkém Kansas City poctivě vrátil diamantový prsten, který mu omylem dala mezi drobnými náhodná chodkyně.

Sarah Darlingová pro muže z vděčnosti zřídila internetovou sbírku, na níž se za pouhý týden sešlo 95 tisíc dolarů (1,8 milionu korun).

Sbírka má trvat tři měsíce a pak bude její výtěžek předán Billymu Rayovi Harrisovi, který teď občas přespává pod mostem. Příběh vysílala zpravodajská stanice CNN.

Darlingová vysvětlila, že pro ni diamantový prsten mnoho znamená a že ho téměř nikdy nesundává. Nedávno udělala výjimku, protože se jí pod ním začala dělat vyrážka. Vložila ho do peněženky na drobné, kterou jednou bezmyšlenkovitě celou vysypala do Harrisonova kelímku, když šla kolem něj.

Že přišla o prsten, si uvědomila až druhý den. „Byl to hrozný pocit ztráty, nejen kvůli ceně toho prstenu,“ řekla žena.

Vrátila se na místo, kde Harris sedává na chodníku, a řekla mu: „Nevím, jestli si na mne pamatujete, myslím, že jsem vám dala něco, co má pro mne velký význam.“

„Nebyl to prsten? Mám ho, nechal jsme si ho tady pro vás,“ odpověděl Harris.

Darlingová a její muž okamžitě na internetu zahájili sbírku, aby bezdomovci pomohli. Lidé na ni posílají i malé částky a oceňují Harrisovu poctivost. Brian Paul, který poslal deset dolarů, napsal: Kdybych nebyl bez práce, dal bych víc, ale cítím, že něco dát musím. Billy Rayi, udělej, co můžeš, aby ses stal tím, o čem sníš. Nikdy na to není pozdě.

Ohlas bezdomovce překvapil

Za týden přišlo 95 tisíc dolarů od 3400 lidí. Manžel Darlingové Bill Krejci ohlas považuje za ohromný. Zašel prý za Harrisem, aby ho o úspěchu informoval, a pomohl mu spravit kolo.

Harrise vyhledal také spolupracovník CNN z Kansas City. Muž prý je ohlasem na svůj čin potěšen, ale nemyslí si, že si to zaslouží.

„Kam svět dospěl, když se tohle všechno děje, jestliže někdo jenom vrátí věc, která mu nepatří?“ diví se. Co bude s tak velkou částkou peněz bezdomovec dělat, CNN neprozradila.

Související