Investice ČEZ na Balkáně byly od počátku rizikové, a to nejenom pro odlišné podnikatelské zvyklosti, ale i pro radikálně jiné a mnohem riskantnější a výbušnější politické klima. Platí to i pro Bulharsko, v době akvizic ČEZ země mířící do klubu slušných evropských zemí - Evropské unie -, byť samozřejmě tamní rizika zdaleka nedosahují rozměrů těch albánských.

Podnikání v Albánii, které nedávno skončilo faktickým zestátněním tamních akvizic ČEZ, už bylo za hranicí únosnosti rizika. ČEZ nejenže už při koupi špatně ocenil kvalitu kupovaného majetku, ale ani neměl v ruce prakticky nic, čím by se v případě politických problémů mohl bránit. Bulharsko je úplně jiný případ: země je v Evropské unii, na niž se ČEZ nyní může obrátit jako na arbitra, a vzhledem k politickému pozadí případu se dá očekávat, že náhrada za "znehodnocení investice" by mohla být slušná.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.