Francouzi zahájili vojenskou intervenci v Mali 11. ledna a od té doby zpravodajové informují o jejím relativně hladkém průběhu. Už dříve komentátoři upozorňovali, že hladký postup Francouzů může předznamenávat obtížnou špinavou válku, kterou islamisté povedou z úkrytů hor na severovýchodě země. Teď se zdá, že islamističtí bojovníci prchají z Mali – a to podle všeho není dobrá zpráva.

Ze severovýchodu, kam je zahnaly francouzské jednotky, přecházejí bojovníci hranice a míří do sousedního Nigeru – země s nestabilní vládou, slabou armádou a hlubokou korupcí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.