Tak vleklou hospodářskou recesi samostatná Česká republika nepamatuje. Její hrubý domácí produkt podle včerejší předběžné zprávy statistiků během loňského října až prosince meziročně spadl o 1,7 procenta. Celý rok 2012 pak byl ve znamení poklesu o 1,1 procenta.

"Česká ekonomika klesá či stagnuje již půldruhého roku a její oživení je stále v nedohlednu," komentuje David Marek, hlavní ekonom Patria Finance. Ze statistik OECD vyplývá, že český HDP mezičtvrtletně naposledy stoupl během dubna až června 2011. Jinak řečeno, Česko má co do činění s nejdelší recesní šňůrou ve svých dějinách. Je však třeba dodat: propad z přelomu let 2008-2009 byl sice kratší, ale mnohem hlubší a bolestnější než ten současný.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.