Warren Buffett si s tou myšlenkou pohrával přes dvacet let. Teď ji konečně zhmotnil a za 28 miliard dolarů (533 miliard korun) koupí společně s fondem 3G Capital Management výrobce kečupů Heinz. Jedná se o historicky největší akvizici v potravinářském průmyslu. S transakcí již souhlasila správní rada firmy Heinz a musí ji ještě posvětit akcionáři. Žádný z nich přitom neovládá větší než pětiprocentní podíl.

Obchod, který úspěšný investor domlouval už od prosince, budou spolufinancovat také banky J.P. Morgan a Wells Fargo. Buffettův fond vloží do transakce třináct miliard v hotovosti, 3G Capital má být jeho rovnocenným partnerem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.