ft.com

Seznam problémů, se kterými se finanční skupiny v současné době potýkají, se rozrůstá. Po nedávném zpřísnění regulací a poklesu příjmů přichází agresivní vlna nátlaku od aktivistických investorů a manažerů hedgeových fondů. Finanční skupiny se ocitají v hledáčku některých z největších jmen ze světa financí.

Americký miliardář Nelson Peltz, spoluzakladatel investičního fondu Trian Fund Management, se zasazuje o zlepšení situace v State Street, druhé nejstarší americké finanční instituci založené v roce 1792, a v investiční bance Lazard, kde získal podíl minulý rok. Sedmdesátiletý investor navíc hledá nového výkonného ředitele pro správce majetku Legg Mason, v kterém je členem představenstva.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.