Euro je neutrální a záleží na každé zemi, zda se stane její výhodou, či nikoliv, říká v rozhovoru k dvacátému výročí rozluky československé koruny na dvě samostatné měny její hlavní organizátor, nyní šéf České spořitelny, Pavel Kysilka. Zánik eura není podle něj v zájmu nikoho z nás. Problém nízké konkurenceschopnosti evropských zemí a eurozóny není v žádném případě kurz eura, ale chronické strukturální problémy jejich ekonomik. Jenže na velké změny dnes nemá Evropa jakoukoliv politickou a sociální sílu. Návrhy, podle nichž by vše mohl vyřešit slabší kurz eura, považuje za něco podobného, jako kdyby chtěl člověk léčit rakovinový nádor acylpirinem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.