Karel Poláček

Hostinec U kamenného stolu
(Čte Vladislav Beneš)
Mluvící kniha / Tympanum 2012, 606 minut

SLÁVA ČEŠTINĚ, SERVÍROVANÉ VE DŽBERECH!

Jak sličné letovisko jsou Džbery pod Skálou, kde řádí náš nejvýraznější meziválečný satirik, v protektorátním roce 1942 krytý přítelem Radou. Odhodlán zobrazit tragikomiku průměrného češství však Poláček nevytvořil lázeňský románek, nýbrž grotesku o pošetilosti lidstva natěsnaného do maloměstské selanky. Jako Vančura v Rozmarném létě se kochá květnatostí mateřštiny, jejíž bohatý rejstřík jen zčásti zazní ve filmové verzi díla, za niž režisér Gruss schytal roku 1948 stranickou důtku. Nezkrácená audioverze je uchovala plně, včetně příspěvku bratrů restauratérů k neosobní češtině, který zjevně inspiroval patafyzické řečnění Vladimíra Špidly.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.