O zrušení doživotní imunity poslanců, senátorů a ústavních soudců budou už podevatenácté od roku 1993 hlasovat členové Poslanecké sněmovny.

Sdružení KohoVolit.eu při té příležitosti spočítalo, jak zástupci jednotlivých stran během této doby omezení imunity podporovali.

Předlohu, díky níž by imunita trvala jen po dobu mandátu, sněmovna schválila už před rokem. Později ale neprošla Senátem, kde ji senátoři i kvůli absencím nepřijali o dva hlasy. Nyní se o návrhu bude rozhodovat znovu.

"Od roku 1995, kdy byl podán první návrh na omezení imunity, poslanci na toto téma hlasovali celkem 31krát. Ze stran, které se účastnily alespoň tří takových hlasování, zatím nejčastěji hlasovala pro omezení Strana zelených. Za ní následuje KDU-ČSL," uvedl analytik sdružení Kamil Gregor.

Naopak proti se nejčastěji stavěla kromě již neexistující ODA i KSČM.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.