Z Francie se stává průkopnická země v šetření energie. Podle ministryně energetiky Delphine Bathové budou od 1. července zhasínat světla všechny nebytové objekty, tedy převážně obchody a úřady, po zavírací době. Současně přichází Paříž s kroky, které mají podpořit ekologicky šetrnou solární energii.

Prozářená Champs-Elysées se svítícími výlohami se stane minulostí, stejně tak svítící Eiffelova věž. Obchody budou podle nového nařízení zhasínat nejpozději hodinu po odchodu posledního zaměstnance. A veškeré venkovní osvětlení v ulicích včetně výloh potom musí zhasnout nejpozději hodinu po půlnoci.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.