Francouzským a maliským jednotkám bojujícím proti islamistům na severu Mali se v posledních dnech prakticky bez boje podařilo získat několik strategických míst. Podle expertů bude však další etapa bojů proti radikálům zřejmě obtížnější. Francouzské nebo africké jednotky budou islamisty pronásledovat do pouštních oblastí a do hor na severu země, kde radikálové zřejmě ukrývají těžké zbraně včetně raketometů.

Další etapa stabilizace Mali a pronásledování bojovníků tak zřejmě potrvá déle než několik týdnů a pravděpodobně bude vyžadovat větší mezinárodní úsilí než dosavadní ofenziva.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.