Raymond Chandler

Dáma v jezeře
(Přeložil Josef Škvorecký)
Mladá fronta 2012, 240 stran

KLASIK NADE VŠECHNU DRSNOST JASNĚJŠÍ

Případ rozmočené záletnice, tlející ve vodách Koloušího jezera vysoko nad hříšným Hollywoodem, je čtvrtou prácičkou pro soukromého pátrače Phila Marlowa, jehož pokerovou tvář nezvlní ani pečlivě upletená šaráda s totožností v procesu mordování. A tak roku 1965, kdy se tahle krvavá variace keltského mýtu o Jezerní paní dočkala české premiéry, bylo už nade všechnu břitkost drsné školy jasnější, že čteme Shakespeara prostého umění vraždy. Zvlášť když novátor Chandler ústy svého rytíře ulice trousí cynické hlášky, které jako by vypadly z plebánských meziher od labutě avonské. Ty léčí rány světa nejmíň od alžbětinských časů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.