Na slavnou fontánu di Trevi v centru Říma, ve které se zasněně procházela do večerní róby oblečená Anita Ekbergová ve Felliniho snímku Sladký život (La Dolce Vita), se ročně chodí dívat miliony turistů z celého světa.

Davy návštěvníků a jejich mincí, které do fontány vhazují, ale barokní skvost ničí a město nemá na rekonstrukci finance. Ikonický módní dům Fendi ale nyní oznámil, že na opravu nejslavnější fontány věnuje 2,18 milionu eur (přes 56 milionů korun).

"Je to skvělý nápad. Tato fontána je známá po celém světě, stejně jako Koloseum nebo Chrám sv. Petra, jsem tak šťastný, že můžeme pomoci," prohlásil kreativní ředitel značky Karl Lagerfeld.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.