Když se před sedmi lety poprvé mluvilo o Karlu Schwarzenbergovi jako o ministru zahraničí, zasáhlo rakouský tisk menší zemětřesení. Představa, že by ve vládě spíše chladně vnímaných sousedů stanul potomek známého rakouského rodu, se mnohým líbila. "Bude to krásný smířlivý kočár do Vídně," psal například Der Standard. Schwarzenberg je v Rakousku považován nejen za symbol tradiční vzdělané buržoazie, ale vryl se do paměti i jako schopný konzervativní politik, který v roce 1966 pomohl rakouským lidovcům vyhrát volby a kterému tehdy post (rakouského) ministra zahraničí unikl jen o fous.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.