Podle poslední vládní studie, která se zabývá zneužíváním drog, je v českých věznicích každý čtvrtý trestanec drogově závislý. Uvedla to Česká televize.

Zatímco mezi běžnou populací se pohybuje procento z nejrizikovější skupiny narkomanů, ve věznicích to je zhruba 25 procent, což před prezidentskou amnestií představovalo přibližně 5200 lidí. Nejčastěji jde o závislé na pervitinu a heroinu.

Samotná vězeňská služba přiznává, že se přísunu drog nedokáže účinně bránit. "Věznice samozřejmě nejsou hermeticky uzavřená zařízení. Přesto, že se vězeňská služba snaží maximálně eliminovat průnik nepovolených předmětů do jednotlivých věznic, nelze je zcela vyloučit," řekla ČT mluvčí Vězeňské služby ČR Gabriela Pohlová.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.