Od našeho spolupracovníka z Paříže

Když se loni v létě pařížský hotel Ritz na náměstí Vendome uzavíral ke kompletní rekonstrukci, jeho majitel Mohamed Al Fajíd doufal, že neztratí zájem svých movitých hostů a že se mu investice v řádu dvou set milionů eur brzy vrátí. Pravděpodobně nečekal, že se během uzavírky v útrobách jeho paláce zrodí překvapení, které ohromí celý umělecký svět.

"Jakmile jsem ten obraz uviděl, musel jsem pár kroků odstoupit. Ta hra barev, to zachycení pohybu. Nemohl jsem věřit svým očím. Jak je možné, že tomu dílu nikdo nevěnoval pozornost?"

Přesně tak se cítil umělecký poradce hotelového řetězce Ritz a pracovník aukčního domu Christie’s Joseph Friedman, když loni v létě poprvé uviděl skoro čtyři století starou olejomalbu v perfektním stavu.

O plátno se okamžitě začal zajímat a po pár týdnech zjistil, že autorem je Charles le Brun - uznávaný francouzský umělec, který se stal prvním oficiálním malířem Krále Slunce – Ludvíka XIV.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.