O chybějící motivaci k plnění úkolů lze hovořit především tehdy, kdy pracovníci nevědí, proč je určitý úkol pro organizaci i pro ně osobně důležitý, například jaké osobní důsledky jim jeho vykonání či nevykonání přinese. Jejich vedoucí jim totiž tyto důvody dostatečně nevysvětlil.

Nepovažují-li zaměstnanci své úkoly za důležité, nechápou zpravidla ani to, proč by je měli vykonávat správně a pečlivě.

Manažeři většinou vědí, že vysvětlit, proč je určitý úkol důležitý nebo proč je třeba jej vykonat určitým způsobem, je důležitou součástí pracovní motivace. Ne vždy však tomuto vysvětlení věnují dostatek času.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.