Letošní rok bude výhodný k pořízení vlastního bytu. A je dokonce možné, že překoná rok 2012, který byl doposud pro kupce bytů nejpříznivější za posledních nejméně 10 let.Úrokové sazby na hypotéky jsou totiž na historickém minimu (3,25 procenta) a výraznému růstu cen bytů nenahrává vývoj ekonomiky ani růst reálných mezd.

Za poslední měsíc sice zdražily v řádech jednotek procent všechny kategorie bytů, podle některých ekonomů se však může jednat pouze o krátkodobé oživení. Nejvíce, o více než tři procenta, podražily jednopokojové byty. Uvádí to provozovatel realitního serveru Realitycechy.cz, jehož data se opírají o desítky tisíc nemovitostí v inzertní nabídce celkem 587 realitních kanceláří. Mírný růst cen nemovitostí zaznamenal již na podzim i Český statistický úřad.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.