Bez velkých překvapení, ale zároveň ne úplně snadno, a navíc s možností, že se vše ještě může zkomplikovat. Asi tak lze popsat dosavadní obsazování klíčových zahraničních a bezpečnostních postů v nastupující administrativě prezidenta Baracka Obamy.

K Johnovi Kerrymu, jehož Obama už před dvěma týdny nominoval do funkce ministra zahraničí, včera přibyla další dvě důležitá jména. Na nového ministra obrany včera navrhl bývalého republikánského senátora Chucka Hagela a do křesla šéfa CIA se z dosavadní role prezidentova poradce pro boj s terorismem přesune John Brennan. Na zbývající klíčové pozici celé zahraničněbezpečnostní matice, v čele Rady pro národní bezpečnost, pak patrně nadále setrvá její stávající šéf Tom Donilon.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.