Příčinou mírného oživení cen bytů, které v posledních měsících registrují realitní servery, jsou klesající úrokové sazby hypoték. Růst cen ale nemusí mít dlouhého trvání, myslí si Martin Lux, vedoucí oddělení socioekonomie bydlení Sociologického ústavu Akademie věd ČR.

Lux se svým týmem zpracovává cenový index nemovitostí pro dva největší poskytovatele hypotečních úvěrů v Česku - Českou spořitelnu a Hypoteční banku. Nepracuje tedy s cenami bytů v inzerátech, ale s těmi, za které se nemovitosti skutečně prodávají.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.