Prezidentská amnestie se dotýká i soudců, kteří tráví celé dny ve věznicích, kde rozhodují o propuštění jednotlivých vězňů.

Jak o ně bylo postaráno a kolik času strávili nad jednotlivými případy, prozradili serveru IHNED.cz olomoucký soudce Michal Jelínek a Roman Dobeš z Teplic.

Jak dlouho jste ve věznici rozhodovali o lidech, kteří dostali amnestii?

Michal Jelínek: S ostatními soudci jsme pracovali nepřetržitě od jedenácti hodin dopoledne do osmé hodiny večerní, takže nějakých devět hodin. Za tu dobu jsme rozhodli o všech, kterých se amnestie v olomoucké věznici týkala. Samotné propuštění pak řídila vězeňská služba na základě soudu.

Roman Dobeš: My v Teplicích jsme ze všech soudců první začali i skončili. Do věznice jsme přišli v půl desáté ráno a okolo půl čtvrté jsme už byli hotoví. Strávili jsme tam šest hodin. Teď se tam ale ještě podívám na nějaké sporné případy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.