Rady pro podnikání
Vyzkoušejte si nový portál zaměřený na malé a střední firmy

VÍCE O PORTÁLU

REGISTRUJTE SE NA 30 DNÍ ZDARMA

Jednou z pravidelností, k níž nedochází na základě legislativních změn, ale v důsledku pravidelného růstu průměrné mzdy, je lednové zvýšení záloh na zdravotní a sociální pojištění.

Výše průměrné mzdy byla vyhláškou ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) pro rok 2013 zvýšena na 25 884 korun, což je proti loňsku více o 747 korun.

A v důsledku tohoto růstu dochází od 1. ledna 2013 také k růstu minimálních záloh na zdravotní a sociální pojistné živnostníků. Ti, kteří platí pouze minimální zálohy jak na na zdravotní, tak sociální pojistné, si měsíčně připlatí o 105 korun více.

V souvislosti s dalšími legislativními změnami dochází i ke změnám ve výši stropů pro sociální a zdravotní pojištění a také se upravují termíny pro placení záloh.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.