Třicetiletý Ladislav N. z Varnsdorfu nastoupil do teplické věznice před čtrnácti dny. Zůstat měl půl roku, a to za to, že odmítl obecně prospěšné práce, které mu soud nařídil za drobný podvod.

Ve středu dopoledne se stal jedním z prvních, kdo díky amnestii prezidenta Václava Klause mohl z vězení předčasně odejít. Stejně jako ostatních 27 amnestovaných z věznice v Teplicích si vyřídil potřebné dokumenty, převzal své oblečení a pár osobních věci a vyšel na svobodu.

Do cely o pár metrech čtverečních se prý už nikdy nechce vrátit. "Doporučil bych každému nedělat hlouposti, není nic příjemného tady pobývat. Budu pracovat, abych se sem už nikdy nedostal," řekl ještě před budovou věznice v rozhovoru pro IHNED.cz.

Jaký je to pocit, ocitnout se opět na svobodě?

Asi nejlepší, jaký jsem kdy měl. Vyjdete najednou z těch čtyř stěn, kde žije pět lidí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.