Železniční dopravce Leo Express od ledna rozšíří svůj pravidelný provoz o další dva spoje. Celkem jich tak bude provozovat deset.  

Na Nový rok začne fungovat odpolední spoj z Prahy ve směru na Ostravu. O den později pak přibude linka z Bohumína přes Ostravu do Prahy. 

Leo Express zahájil provoz na trati mezi Prahou a Ostravou 13. listopadu zhruba s týdenním zpožděním proti ohlášeným plánům.

Původně dopravce chtěl obsadit 16 spojů, u některých vlaků se ale potýkal s technickými potížemi.

"LEO Express nyní ve spolupráci s dodavatelskou firmou Stadler intenzivně pracuje na dokončení příprav ostatních vlakových souprav tak, aby další spoje LE mohly být přidány v brzké době," uvedl mluvčí dopravce Petr Kopáček.

Spoj LE 1363 bude pravidelně vyjíždět v 16:09 z pražského hlavního nádraží ve směru na Ostravu. Linka LE 1352 bude denně vyjíždět v 6:22 z Bohumína přes Ostravu do Prahy. Jízdenky nových spojů si cestující mohou koupit prostřednictvím rezervačního systému na www.le.cz nebo na pokladnách dopravce v jednotlivých stanicích.

Na trase si nový železniční dopravce konkuruje s Českými drahami a soukromou společností RegioJet.

Do budoucna Leo Express chystá vstup na další dálkové tratě v Česku, zejména z Prahy do Českých Budějovic a na trať mezi Prahou a Chebem. Do nákupu a vybavení vlaků chce v příštích pěti letech investovat 7,25 miliardy korun.

Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru