Bývalý řecký ministr financí Jorgos Papakonstantinu má vážný problém. Ze seznamu osob, které mají nebo měly účet ve Švýcarsku a u nichž panuje podezření z daňových úniků, zmizela za jeho působení v úřadu jména jeho nejbližších příbuzných. Podle serveru deníku Ta Nea jde o dvě jeho sestřenice a jejich manžely. Na jednom z bankovních účtů bylo přitom uloženo více než 1,2 milionu dolarů (přes 23 milionů korun).

Řecká prokuratura tento týden přezkoumávala seznam se stovkami jmen řeckých občanů, kteří mají účet u švýcarské pobočky globální banky HSBC a který minulý pátek převzala od francouzských úřadů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.