Senátorovi Tomiu Okamurovi se podařilo dostat pod tlak Ústavní soud. Včera podal stížnost kvůli svému vyřazení z prezidentské volby a současně požádal soud, aby předběžným opatřením volbu, která se má konat již za dva týdny, odložil.

"Soud se dostal do procesní pasti," říká Vladimír Balaš, expert na ústavní právo z Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Pokud by totiž soudci předběžné opatření nevydali, předjímali by podle Balaše svůj negativní postoj ke stížnosti ještě předtím, než o ní rozhodnou jako o celku. "Než vyslechnou všechny strany, nemohou mít konečný názor," vysvětluje právník. Poté, co dokument přečetl, nepředpokládá, že by se jím Ústavní soud odmítl zabývat jako neopodstatněným.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.