Část ze tří a půl milionu korun, které soud přiřkl jako dosud nejvyšší odškodnění za smrt zaviněnou lékaři, už poslala nemocnice v Třebíči rodině Jaroslava Hlavatého. Jeho manželka zde totiž zemřela několik hodin po porodu.

Třebíčská nemocnice do poslední chvíle tvrdila, že se žádné pochybení nestalo. Také proto se spor táhl dlouhých šest let. Teprve letos na konci srpna právník nemocnice poprvé přiznal vinu. "Ředitel nemocnice se přijel omluvit, byl u toho i můj právník. Vzali jsme to," říká nyní smířlivým, ale stále posmutnělým hlasem Jaroslav Hlavatý. Rodina zatím obdržela jen část přisouzené částky, kompletní vyrovnání slibuje nemocnice v lednu 2013. Došlé peníze jsou zatím uložené na vkladních knížkách. "Děti si je vyberou, až budou potřebovat," dodává Hlavatý.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.