Profesorova cesta ke světové proslulosti a k úspěchům, které mu mohli ostatní vědci v Česku jen přát či závidět, začíná a končí v pražských Dejvicích. Je za nimi tvrdá práce v laboratoři, od rána do večera, den co den, rok za rokem. Antonín Holý to kdysi charakterizoval suše: "Nejsem vědec. Jsem vědecký pracovník. S důrazem na slovo pracovník. Od slova práce."

Je to již několik desítek let, kdy doktor Holý ve své laboratoři "uvařil" první zajímavé sloučeniny. Ale aby se z nich staly světově proslulé léky, bylo potřeba více - ověřit jejich účinek a získat firmu ochotnou je vyrábět. To se podařilo.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jako kdysi dokázal sir Fleming svým penicilinem zkrotit bakterie, tak dokázal profesor Holý ovládnout viry. Vědec Antonín Holý, zvolený Osobností Hospodářských novin za rok 2012, zemřel letos 16. července. Jeho léky však dál pomáhají milionům nemocných na celém světě.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.