Profesorova cesta ke světové proslulosti a k úspěchům, které mu mohli ostatní vědci v Česku jen přát či závidět, začíná a končí v pražských Dejvicích. Je za nimi tvrdá práce v laboratoři, od rána do večera, den co den, rok za rokem. Antonín Holý to kdysi charakterizoval suše: "Nejsem vědec. Jsem vědecký pracovník. S důrazem na slovo pracovník. Od slova práce."

Je to již několik desítek let, kdy doktor Holý ve své laboratoři "uvařil" první zajímavé sloučeniny. Ale aby se z nich staly světově proslulé léky, bylo potřeba více - ověřit jejich účinek a získat firmu ochotnou je vyrábět. To se podařilo.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.