Končí Vánoce a Ivana Řápková měla dvojnásobný důvod slavit. Poslanecká sněmovna totiž přehlasovala prezidentské veto a schválila její novelu zákona o přestupcích, která umožňuje obcím vykázat ze svého území každého, kdo se opakovaně dopustí přestupku. Co z toho plyne pro nás?

Řekněme si to po pravdě: moc dobře to nevypadá. Porušili jste někdy noční klid? Požili jste alkohol, ačkoliv jste věděli, že budete vykonávat zaměstnání? Jednou vám to projde, ale příště už vám může z magistrátu přijít oznámení, že se vám po dobu následujících tří měsíců zakazuje pobyt ve vašem městě. Můžete si sbalit kufr a odstěhovat se k příbuzným na venkov. Pokud příbuzné nemáte, můžete spát v autě na parkovišti nebo stanovat v lese.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.