ft.com

Jsou společnosti v bezpečí před agitátory? Dokonce i Služby institucionálních akcionářů (ISS), vlivná poradenská společnost v oblasti řízení a správy podniků a častý spojenec aktivistických investorů (viz box), mají ve svých vlastnických strukturách investičního aktivistu.

Aktivistický hedgeový fond ValueAct Capital minulý měsíc zveřejnil, že vlastní pětiprocentní podíl ve společnosti MSCI, která vlastní ISS. Tento krok byl pouze jedním z mnoha momentů letošního roku, ve kterém aktivisté svrhávali představenstva, rozdělovali společnosti a napadali pomalé manažerské týmy.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.