Trojrozměrné modelovací aplikace už dávno neslouží jen grafikům či výrobcům počítačových her. Nejnověji například 3D model historické Paříže, za kterým stolí francouzská firma Dassault Systèmes, zaujal výtvarné kritiky.

V rekonstruovaném obrazu Paříže z doby před Velkou francouzskou revolucí se totiž ukázalo, že Bastila - proslulé vězení, které bylo během revoluce zničeno - zdaleka nebylo tak vysoké a majestátní, jak ukazuje například malba Huberta Roberta z roku 1789. Na ní je Bastila obrovská a zdánlivě nedobytná, zatímco ti, kteří na ní táhnou, malincí a zranitelní.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.