Sedmnáctiletá Ester Ledecká obsadila při premiéře ve Světovém poháru ve snowboardingu třinácté místo v paralelním obřím slalomu v italské Carezze. Výrazně tak překonala očekávání, s nímž do závodu šla.

"Doufala jsem, že se dostanu mezi 32 do druhého kola (v kvalifikaci). Pak jsem myslela tajně na dvacítku. Postup mezi šestnáct nejlepších překvapil i moje soupeřky. Byla jsem nejmladší ve startovce, chodily mi hned gratulovat," uvedla Ledecká. Závod vyhrála Japonka Tomoka Takeučiová, mezi muži zvítězil Rakušan Andreas Prommegger.

Dcera muzikanta Janka Ledeckého dosud sbírala zkušenosti hlavně v Evropském poháru, v kterém dokázala v březnu v Bad Gasteinu vybojovat premiérové vítězství. S řadou soupeřek ze Světového poháru se popasovala začátkem prosince na Evropském poháru v rakouském Lachtalu, kde elitní závodnice startovaly před začátkem prestižnějšího seriálu.

"Ale podmínky ve 'svěťáku' jsou úplně jiné. Byla jsem z nich unešená. Trať byla pořád výborně upravená. Skvěle mi to tady sedlo," řekla Ledecká, která kombinuje snowboarding s alpským lyžováním.

Také před svým dnešním debutem si zpestřila přípravu lyžařskými závody, když v minulém týdnu absolvovala čtyři starty mezi juniorkami v Itálii a vybojovala dvě druhá místa v obřím slalomu. Po Vánocích možná pojede na lyžích další závod na přelomu roku a 11. ledna ji čeká druhý díl Světového poháru v paralelním slalomu v Bad Gasteinu.

Úvodní závod SP ve snowboardingu v Carezze (Itálie):

Paralelní obří slalom: Muži: 1. Prommegger, 2. Mathies (oba Rak.), 3. Wild (Rus.), ...v kvalifikaci 42. Šindelář, 56. Jelínek (oba ČR). Ženy: 1. Takeučiová (Jap.), 2. Calveová (Kan.), 3. Karstensová (Něm.), ...13. Ledecká (ČR).