Před několika lety se Evropská unie nedohodla se Spojenými státy na společném systému informací o cestujících v letadlech, protože zámořský přístup se jí zdál příliš všetečný. Nyní se sedmadvacítka chystá, že kontrolu pasažérů v letadlech sama zpřísní.

Navrhovaný systém sdílení dat budí obavy ochránců individuálního soukromí, protože má zahrnovat nejen jména a čísla letů, ale také umístění v kabině, jména společností, u kterých byla letenka objednána, čísla používaných telefonů a i záznam, jaké si cestující vybral jídlo. Data se mají shromažďovat u letů mířících do a z prostoru Evropské unie, nikoli uvnitř ní.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.